Anasayfa / Kobi Kredileri / Kosgeb’den nasıl kredi alabilirim

Kosgeb’den nasıl kredi alabilirim

KOSGEB yeni işyeri açmak isteyen veya mevcut işyerlerini büyütmeye yönelik projeler sunan girişimlere devlet destekli krediler kapsamında hibe veriyor. Kendi işyerine sahip olarak hayallerini gerçekleştirmek isteyen girişimlerin katıldığı bir takım eğitimler neticesinde kendilerine verilen katılım belgesiyle kredi alabilmektedirler. Girişimcilerin Kosgeb’den nasıl kredi alabilirim sorusuna cevaben maddeler halinde sunduğumuz önerileri yerine getirmeleri kendilerine avantaj sağlayacaktır.

KOSGEB KREDİSİ ALMAK İÇİN İZLENİLMESİ GEREKİLEN YOLLAR

  • KOSGEB tarafından sunulan hibe kredisini almaya hak kazanmak için öncelikle uygulamalı girişimcilik eğitimi almanız gerekiyor. KOSGEB tarafından sunulan bu eğitim programı çerçevesi tamamen ücretsiz olmakla birlikte, ortalama 70 saatlik bir eğitim sürecini kapsamaktadır. ( Girişimcilik sertifikası nasıl alınır? )
  • Uygulamalı girişimcilik eğitiminizi başarıyla bitirdikten ve katılım belgenizi aldıktan hemen sonrasında ise ikinci adıma geçebilirsiniz. Bu adımda iş planınızı tam anlamıyla düzenli bir şekilde hazırlamanız gerekiyor. KOSGEB’den sorunsuzca hibe kredisi alabilmeniz için en önemli faktörler arasında iş planı geldiğini asla unutmayın.
  • Uygulamalı eğitim bittikten ve iş planınızı da hazırladıktan hemen sonra ise destek başvurusu için hazır hale geleceksiniz. Bunun için iş planı ile birlikte diğer gerekli belgeler ve göz önünde bulundurulması gerekilen tüm şartlara uygun bir halde olmanız gerekiyor. Bu gerekli belgelerle birlikte KOSGEB’e bağlı birimlerden birine gitmeniz gerekiyor.
  • Oluşturduğunuz iş planı KOSGEB kurul bünyesince incelenmiş/değerlendirilmiş ve hibe kredi desteği programına yönelik onay almışsanız, veritabanına kayıt yaptırmanız gerekiyor.
  • Yukarıda belirtilen tüm maddeleri eksiksizce yerine getirmeniz dahilinde KOSGEB tarafından verilen devlet destekli krediler üzerine hak kazanmış olacaksınız.

Bu yazımızda Kosgeb’den nasıl kredi alabilirim sorunuza cevap vermiş olduk.

Hakkında Kobi Kredileri

İlginizi Çekebilir

KOSGEB kobiler için faizsiz kredi desteği

KOSGEB Kobiler için Faizsiz Kredi Desteği

KOSGEB devlet destekli olarak kurulan ve yaptıkları iş hacimlerine göre küçük ve orta ölçekli sanayi …

3 Yorumlar

  1. Uygulamalı eğitim için nereye başvurmamız gerekli

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Tema indir