Anasayfa / Kobi Kredileri / KOSGEB Kredisi Veren Bankalar Hangileri

KOSGEB Kredisi Veren Bankalar Hangileri

KOSGEB Türkiye’de sermaye yetersizliği sebebi ile kendi işini kuramayan T.C. vatandaşlarına belirli bir miktar üzerinden hafifletilmiş şartlar ile birlikte kredi seçeneği sunan devlet destekli bir kurumdur. Devletin ülke ekonomisine katkıda bulunmak için hemen her alanda vatandaşa hibe kredisi vererek destek oluyor oluşu çeşitli bankalar ile de anlaşma yapılmasına neden olmuştur. hangileri? Denildiği zaman devletin anlaşma sağlamış olduğu banka kurumlarına bakılmalıdır.

KOSGEB Kredisi Veren Bankalar Hangileri

Banka Kurumlarının İstediği Evraklar

Devletin KOSGEB kredisi için anlaşma sağlamış olduğu banka kurumlarının girişimciden istediği bazı evraklar bulunur. Genele bakıldığı zaman bu evraklar içerisinde; oda kayıt belgesi, nüfus cüzdanı örneği, vergi levhası, ticaret sicil belgesi, özel izin ve belgeler, imza beyannamesi, ticaret sicil gazetesi şeklindedir. KOSGEB kredisi veren bankalar hangileri? sorusuna cevaben devletin anlaşmaya varmış olduğu kurumlar üzerinden bu alanda kredi başvurusu yapabilmek mümkün olur.

KOSGEB Kredisi Veren Bankalar Hangileri Olmaktadır?

KOSGEB kurumu üzerinden banka kuruluşları ile anlaşma sağlamış olan devletin girişimciler için bir atılım gerçekleştirerek düşük faiz oranları üzerinden bir hizmet sunduğu bilinmektedir. KOSGEB kredileri kapsamında anlaşma sağlanmış banka kurumları içerisinde; Akbank, Vakıfbank, Ziraat Bankası, Yapı Kredi Bankası, Garanti Bankası, Halkbank, Denizbank, QNB Finansbank ve İş Bankası bulunmaktadır. KOSGEB üzerinden kredi çekimine onay almış olan girişimcilerin bu banka kuruluşlarına giderek istenen belgeler ile birlikte kredi çekebilmesi mümkün olur.

KOSGEB Kredisinin Avantajları

Bir girişimcinin işletmesini geliştirmek ya da büyütmek için devlet destekli olan kredisini alması düşük faiz oranları ile birlikte 2 yıl ödeme yapmadan işletmesi üzerinden kar elde edebilmesine yardımcı olur. KOSGEB kredileri ülke çapında birçok girişimcinin hali hazırda mevcut olan işletmesini geliştirilebilmesi adına ülke ekonomisine katkı sağlamak için verilmektedir. KOSGEB kredisi veren bankalar hangileri? Sorusuna istinaden devletin anlaşma sağladığı banka kurumlarından kuruluş tarafından onay verildiği takdirde kredi çekimi yapılabilir. Kredi ödemeleri normal banka şartlarına oranla hafifletilmiş şekilde sunulmakta ve girişimcinin ödeme yapmadığı dönemde işletmesi adına kar sağlaması için atılım yapılmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Kosgeb Kobilere Ne Kadar Kredi Veriyor başlıklı makalemizde , ve hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında Kobi Kredileri

İlginizi Çekebilir

Kosgeb Kobi Başvuru Evrakları Nelerdir

Kosgeb Kobi Başvuru Evrakları Nelerdir

Küçük ve orta ölçekli olan işletmeleri finansal olarak desteklemek amacıyla bakanlık tarafından Kosgeb kurumları oluşturulmuştur. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Tema indir