Anasayfa / Kosgeb Kredileri / Kosgeb Kredisi Nasıl Alınır Nelere Dikkat Etmek Gerekli

Kosgeb Kredisi Nasıl Alınır Nelere Dikkat Etmek Gerekli

Bilim sanayi ve teknoloji bakanlığına bağlı olan, küçük ve orta ölçekli seviyede ki işletmelerin gelişimine destek amacı ile verilen finansman desteği kredilerine verilen isimdir. Yeni bir işletme kurmak isteyen yâda işletmesini büyütmek isteyen girişimlerinde, nelere dikkat etmek gerekli gibi, araştırmalar içerisinde bulunmaktadırlar. KOSGEB ten yararlanmak isteyen girişimcilerin belirli istenilen şartları yerine getirmesi de istenmektedir. Her başvuru yapan kişinin başvurusu kabul edilmek zorunda değildir. Belirli şartlara sahip veya oluşturmuş olan kişilerin KOSGEB için başvuru yapma hakkı bulunmaktadır.

Kosgeb Kredisi Nasıl Alınır Nelere Dikkat Etmek Gerekli

KOSGEB Kredisi Kimlere Verilir?

İşletme sahibi olup, işletmesini büyütmek isteyen kişilere ve yeni bir sektörde hizmet vermek isteyen kişilerin işletmelerini kurduktan sonra, masraflarının fatura edilerek KOSGEB tarafına ibra edilmesi ve başvuru esnasında aranan niteliklerinde oluşması durumunda, kişiler kredi imkânında faydalanma hakkına sahip olurlar. kosgeb kredisi nasıl alınır nelere dikkat etmek gerekli bunlar hakkında, başvuru yapacak adaylarında mutlaka bilgi sahibi olması yâda konu hakkında destek veren kurumlardan araştırma yapması kredi başvurularının olumlu sonuçlanması adına oldukça önem arz etmektedir.

KOSGEB Kredi Limitleri Nelerdir?

KOSGEB tarafından desteklenen kurumlara, 50.000 TL, karşılıksız ve geri ödemesiz, 100.000 TL ise, faizsiz ve geri ödemeli olarak verilebilmektedir. Kredi almak isteyen girişimcilerin, işletme sahibi olması gerekir. KOSGEB hiçbir başvuru adayına iş yeri açması için destek sağlamaz. Açılan işletmenin gelişimine destek vermek amacı ile KOSGEB desteği sağlar.

KOSGEB Kredisi Nasıl Alınır Nelere Dikkat Etmek Gerekli? Koşulları Nelerdir?

Öncelikli olarak başvurunun yapılabilmesi için, ülkemizde tüm illerde yer alan girişimcilik kursuna katılımın yapılması ve başarılı bir şekilde kursun tamamlanması gerekmektedir. Dikkat edilecek noktalardan birisi, alınmış olan kurs sertifikasının alınan il içerisinde değil tüm Türkiye il sınırları içerisinde geçerli olduğu ve tüm illerden KOSGEB başvurusunda yapılabileceğinin bilinmesidir.

Başvuru yapıldıktan sonra her kişi KOSGEB tarafından desteklenmek zorunda değildir. İş planlaması onaylanan kişiler krediden yararlanma hakkına sahip olmaktadır. Bu durumda iş planlamasının, doğru yapılması burada büyük önem arz etmektedir. Bu konu hakkında, çeşitli kurum ve kuruluşlardan planlamanızın başarılı olması için destekler almanız gerekmektedir.

 

 

 

Bir önceki yazımız olan KOSGEB Kobiler için Faizsiz Kredi Desteği başlıklı makalemizde , ve hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında Kobi Kredileri

İlginizi Çekebilir

KOSGEB Kredi Başvurusu için Gerekli Evraklar

KOSGEB Kredi Başvurusu için Gerekli Evraklar

KOSGEB ülke ekonomilerinin mikro ve orta düzeydeki aktörleri olan KOBİ’ler için kredi, finansman veya destek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Tema indir