Anasayfa / Kosgeb Kredileri / KOSGEB Kredi Faiz Desteği Nasıl Alınır

KOSGEB Kredi Faiz Desteği Nasıl Alınır

Devlet destekli kredi olarak bilinen ve hibe kredileri kapsamında bir çok kişinin işletmesini genişletmesi için kredi kullanır. Verilen kredi seçenekleri devlet kurumu olan KOSGEB tarafından karşılanmaktadır. Genellikle bu kurumun vermiş olduğu eğitimden sonra işletmecinin alabilmesi öngörülen kredi desteği ile en fazla 50.000 TL değerinde alım yapılabilmektedir. KOSGEB ? sorusuna gelinince kurumların bu kredi alımı için belirli bir kaç şartı bulunmaktadır.

KOSGEB Kredi Faiz Desteği Nasıl Alınır
Desteği Nasıl Alınır

KOSGEB ile Anlaşmalı Olan Bankalar

KOSGEB kurumu üzerinden devlet desteği ile birlikte hibe kredisi almak isteyen bireyler için anlaşma sağlanmış olan banka kurumlarının da bilgisine sahip olmak gerekir. Banka kuruluşları tarafından kırmızı kalem yemiş olan işletmeciler için KOSGEB üzerinden kredi faiz desteği alabilmek mümkün olmaz. Akbank, Denizbank, QNB Finansbank, Garanti Bankası, Halbank, İş Bankası, Vakıflar Bankası, Yapıkredi Bankası ve Ziraat Bankası üzerinden kredi çekimi yapılabilmektedir. ? sorusuna cevaben kurum ile iletişime geçmek gerekir.

Nasıl Alınır?

İşletmesini genişletmek isteyen ancak yeterli sermayeye sahip olamayan kişiler için KOSGEB kurumu tarafından verilen gerekli yeterlilik eğitimlerinin alınması gerekir. Kuruma başvuru yapan bireylerin gerekli şartları sağlamaları durumunda kurum tarafından onaylı bir şekilde en fazla 50.000 TL değerine kadar kredi çekim şansı tanınmaktadır. Banka kurumları da hibe kredileri kapsamında çekilmiş olan kredilerin faizlerinde ciddi bir düşüş yaparak vatandaşların geri ödemelerinde kolaylık sağlar.

KOSGEB Kredi Faiz Desteği Şartları

KOSGEB kurumu tarafından sağlanmış olan kredi faiz desteği şartları arasında; 12 aylık ödeme yapılmayan bir dönem, kalan vadelerde ise 3’er aylık dönemler olmak üzere ödemesi yapılması gereken toplamda 36 aylık vade süresi bulunmaktadır. KOSGEB kredi faiz desteği nasıl alınır? sorusunun cevabını en iyi şekilde kurum ile irtibata geçerek alacak olan vatandaşlar yine bu kurumun şartlarını yerine getirmek zorundadırlar. Gerekli evrakların hazırlanması, eğitimlerin alınması üzerine anlaşma sağlanmış olan banka kuruluşları üzerinden birini seçerek vatandaşın kredi faiz desteği alabilme imkanı bulunmakta ve ödeme kolaylığı sağlanmaktadır.

 

Bir önceki yazımız olan KOSGEB Kobiler için Faizsiz Kredi Desteği başlıklı makalemizde , ve hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında Kobi Kredileri

İlginizi Çekebilir

KOSGEB Kredi Başvurusu için Gerekli Evraklar

KOSGEB Kredi Başvurusu için Gerekli Evraklar

KOSGEB ülke ekonomilerinin mikro ve orta düzeydeki aktörleri olan KOBİ’ler için kredi, finansman veya destek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Tema indir