Anasayfa / Kosgeb Kredileri / KOSGEB Kredi Başvurusu için Gerekli Evraklar

KOSGEB Kredi Başvurusu için Gerekli Evraklar

KOSGEB ülke ekonomilerinin mikro ve orta düzeydeki aktörleri olan KOBİ’ler için kredi, finansman veya destek sağlayan devlet organlarından bir tanesidir. Esnafların ekonomide meydana gelen her olaydan şiddetli ve uzun süreli olarak etkilendiklerinden bazen destek almadan hayatta kalabilmeleri zor hale gelir. KOSGEB bu anlamda esnafların yanında olan bir kuruluştur. Kredi başvurusunda bulunanlara bazen hibe bazen de destek olarak finansman sağlamaktadır. ise bu aşamada bilinmesi zorunlu olup, eksik kalması durumunda kredi başvuru sürecini olumsuz etkileyebilecek unsurlardan bir tanesidir.

KOSGEB Kredi Başvurusu için Gerekli Evraklar
için Gerekli Evraklar

KOSGEB Kredi Başvurusu için Gerekli Evraklar ve Başvuru Süreci

KOSGEB kredi başvurusu için gerekli evraklar toplanmadan önce bilinmesi gereken bazı şartlar vardır. Öncelikle KOSGEB veri tabanına şirketin kayıt olması gerekir. Bu veri tabanına kayıt olmadan KOSGEB desteği almak söz konusu olamaz. Kayıt sırasında hali hazırda kurulu ve vergi levhası olan bir şirket olmanız şarttır. KOBİ beyannamesi de bu kayıt işlemi sırasında tamamlanır. Diğer bir önemli husus ise KOSGEB tarafından ücretsiz verilen girişimcilik sertifikasına sahip olmaktır. Projenin her aşamasında izlenmesi gereken yolların aktarıldığı bu eğitime %80 oranında devam zorunluluğu bulunur. Kurs sonunda girişimci sertifikası elde edilmektedir.

KOSGEB Kredi Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

KOSGEB’e başvurmak ve kredi alabilmek için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak ve daha önce bu krediden yararlanmamış olmak gerekmektedir. Ayrıca adli sicil kaydınızın temiz olması da bir başka ön kriterdir. KOSGEB tarafından onaylansa bile krediyi verecek banka kredi isteminizi olumsuz değerlendirebilir. Bunun sebebi banka geçmişiniz veya kara listeye alınmış olmanız olabilir. Bu nedenle bu faktörlere dikkat ederek başvuruda bulunmak gerekir.

KOSGEB Kredisinde Desteklenen Alanlar

KOSGEB kredi başvurusu için gerekli evraklar konusundan önce bilinmesi gereken kredi başvurusunda bulunduğunuz faaliyet konusunun KOSGEB destek alanlarından birisi olup olmadığıdır. Çünkü KOSGEB sitesinde belirlenen ve öncelik verilen alanların dışında olması durumunda kredi talebiniz değerlendirmeye alınmayacak, kredi veya hibe alma seçeneğiniz kalmayacaktır. KOSGEB sitesinden bu alanlar detaylı olarak öğrenilebilir.

Bir önceki yazımız olan KOSGEB Kobiler için Faizsiz Kredi Desteği başlıklı makalemizde , ve kobiler için hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında Kobi Kredileri

İlginizi Çekebilir

KOSGEB Kredisi Hangi Kobileri Kapsıyor

KOSGEB Kredisi Hangi Kobileri Kapsıyor

Destek almak için başvuruda bulunmadan önce bilinmesi gereken en önemli konu KOSGEB tarafından başvuruda bulunacağınız …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Tema indir