Anasayfa / Kobi Kredileri / Kosgeb Kobilere Ne Kadar Kredi Veriyor

Kosgeb Kobilere Ne Kadar Kredi Veriyor

KOSGEB son yıllarda firmaları destekleyen kredi ve finans çalışmalarıyla dikkat çekerken bazı kesimler ise ? Sorusunun cevabını arıyorlar. KOSGEB’in çalışma yaptığı konular içinde bulunan kobilerin bu sorularının cevabını ise Küçük ve Orta Ölçekli Sanayileri Geliştirme Birliği Başkanı Cevahir Uzkurt yanıtladı.

Kosgeb Kobilere Ne Kadar Kredi Veriyor
Kosgeb Veriyor

Cevahir Uzkurt KOSGEB Kobilere Ne Kadar Kredi Veriyor? Sorusuna Cevap Verdi

KOSGEB Başkanı, KOSGEB’in teknolojik yenilikleri her alanda takip ettiğini ve gelişmeleri ve planlamaları analiz ederek tüm firmalar üzerinde uygulamaya koyma çabasının sürdüğünü belirterek, KOSGEB’in kobilerin yaptığı iş alanına ve sektöre göre 100 bin lira ile 500 bin lira arası kredi desteği sağlanacağını açıkladı. Ayrıca KOSGEB kobilere ne kadar kredi veriyor? konusunda bu kredileri banka aracılığıyla vereceklerini ve bu kredilere uygulanan faiz miktarlarının KOSGEB tarafından ödeneceğini sözlerine ekledi.

KOSGEBin Kobilere Verdiği Krediler

KOSGEB kobilere kredi verirken her kobi için bir kredi limiti belirliyor. Kobinin hangi sektörde olduğu, yeni bir girişimci olup olmadığı ve yurt dışı faaliyetleri KOSGEB kobilere ne kadar kredi veriyor? Sorusunun cevabı niteliğinde ve kredinin limitini belirleyen faktörler arasında geliyor. Teknolojik araç ve gereçleri daha geliştirici seçeneklerle kullanarak yurt dışına açılmayı hedefleyen kobiler için kredi limiti daha yüksek seviyede oluyor.

KOSGEBin Kobilere Kredi Verme Amacı

KOSGEB’in kobilere destek ve kredi vermesinin asıl amacı, ülke ekonomisini daha yüksek seviyeye getirmek. Ülke ekonomisinin yükseltilmesi için kobilerin özellikle yurtdışı çalışmalarına öncelik vermesi ve gelişme yolundaki adımlarını sağlamlaştırması gereklidir. Ülkenin daha yüksek yaşam standartlarında yaşaması ve çalışma imkanlarının çoğalması kobilere ve işletmelere bağlıdır. KOSGEB kobilere vereceği kredi destekleri için her yıl milyonlarca lira bütçe ayırmaktadır. Kobilerin gelişmesi için sadece fikir yeterli olmamakla birlikte, gelişme yolunda atılacak adımlarda kredi desteği oldukça büyük önem taşımaktadır. KOSGEB kobi desteği için her yıl bankalarla görüşerek girişimcileri ve kobi kuruluşlarını güçlendirmek için çalışmalar yapmaktadır. Bankalarla yaptıkları anlaşmalar çerçevesinde en uygun oranlarda girişimcileri ve kobileri zorlamayacak her türlü adım KOSGEB tarafından atılmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Kosgeb Kobi Başvuru Evrakları Nelerdir başlıklı makalemizde kobi başvuru evrakları nelerdir, kosgeb başvuru evrakları nelerdir ve Kosgeb Kobi Başvuru Evrakları Nelerdir hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında Kobi Kredileri

İlginizi Çekebilir

Kosgeb Kobi Başvuru Evrakları Nelerdir

Kosgeb Kobi Başvuru Evrakları Nelerdir

Küçük ve orta ölçekli olan işletmeleri finansal olarak desteklemek amacıyla bakanlık tarafından Kosgeb kurumları oluşturulmuştur. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Tema indir