Anasayfa / Kosgeb Kredileri / KOSGEB Kobi Kredisi Veriyor Mu Şartları Nedir

KOSGEB Kobi Kredisi Veriyor Mu Şartları Nedir

Küçük ve Orta Ölçekli sanayi kuruluşlarını desteklemeyi ve ekonomiye destek sağlamayı amaçlayan KOSGEB bu amaçları gerçekleştirebilmek adına çeşitli teşvik ve yardımlar sağlamaktadır. Devlet bağlantılı olarak sağlanan bu finansal desteklerin 2018 yılı için tavan rakamı 50 bin olarak açıklanmıştır. şartları nedir? diye merak edenlerin öncelikle dikkat etmesi gereken konu KOSGEB kurslarının takibidir. En temel şart girişimcinin bu kurslara katılarak destek almak istediği alanda projesini hazırlayıp yönetmesine olanak sağlanmasıdır.

KOSGEB Kobi Kredisi Veriyor Mu Şartları Nedir

KOSGEB Kobi Kredisi Veriyor Mu Şartları Nedir? Sorusunun Cevapları

KOSGEB yeni iş kurmak ve ekonomide var olmak isteyen kişilerden ilk olarak üyelik istemektedir. Üyelik için öncelikle KOSGEB sitesine giriş yapılmalı ve şifre, kullanıcı adı temin edilmelidir. KOSGEB’e üye olan KOBİ’ler beyannameyi okumalı, doldurmalı ve kredi için KOSGEB veri tabanına dahil olmalıdır. Bu işlemler için KOSGEB’e şirket bilgilerinizi ve vergi hususundaki detaylarınızı yazmanız yeterlidir. Süreç sadece birkaç dakika sürecektir.

KOSGEB Kobi Kredisi Şartları

İlk olarak başvuru yapan ve kredi desteği almak isteyen kişinin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması gerekmektedir. Belirlenen şartlardan ilki bu kuraldır. Merak edilen bir başka detay ise Suriyeli kişiler için KOSGEB Kobi kredisi veriyor mu şartları nedir? sorusudur. İlk kural esnetilemediğinden dolayı Suriyeli vatandaşlara KOSGEB desteği verilememektedir. 18 yaş sınırı ve adli sicil kaydının olmaması da bir başka önemli konudur. Hapishaneden çıkanlar için özel şartlar ile farklı destekler mevcuttur. Eğer yeni işletme için KOSGEB desteği alınacaksa daha önceden KOSGEB kredisi kullanılmamış olması da gerekmektedir.

KOSGEB Kobiİ Kredisi Süreci KOSGEB Kobi kredisi veriyor mu şartları nedir? Sorusuna daha öncede vurgulandığı gibi ilk basamak girişimcilik sertifikasıdır. Ardından işletmenizin kurulması ve KOSGEB veri tabanına kayıt yapılması, bahsedilen belge ve beyannamelerin KOSGEB’e sunulması gerekir. Beyanname onaylandıktan sonra kurula sevk edilir. Kurul değerlendirmesiyle birlikte olumlu görüş bildirilirse KOBİ’nin destek alması için süreç başlatılır. Kurulun projede sunulan maliyetlerden uygun gördükleri ödeme talep formu ile KOSGEB’e teslim edilir.

Bir önceki yazımız olan KOSGEB Kobi Başvuru Formu Örneği başlıklı makalemizde kobi başvuru formu, kobi başvuru formu örneği ve kosgeb başvuru formu hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında Kobi Kredileri

İlginizi Çekebilir

KOSGEB Kredisi Hangi Kobileri Kapsıyor

KOSGEB Kredisi Hangi Kobileri Kapsıyor

Destek almak için başvuruda bulunmadan önce bilinmesi gereken en önemli konu KOSGEB tarafından başvuruda bulunacağınız …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Tema indir