Anasayfa / Kobi Kredileri / Faturalı Hatta Kredi

Faturalı Hatta Kredi

Son günlerde sıkça gözümüze takılan faturalı hatlara kredi reklamlarını inceledik. Faturalı hatlara kredi sloganı ile reklam veren bazı kişiler faturalı hat sahiplerine 1.000 TL ila 5.000 TL arasında aynı günde kredi çıkartılır reklamı ile müşteri çekmekte. Bankalardan kredi almakta zorlanan yada aktif olarak kredi kartı kullanamayan ancak faturalı hat sahibi kişilere yönelik hazırlanmış olan bu sistemi sizler için inceledik.

Faturalı Hatta Kredi

Acil kredi ihtiyacınızı bankalar üzerinden karşılamadığınız durumlarda bunu fırsata çevirmek için kurulmuş yeni bir yöntem olarak karşımıza faturalı hatta kredi çıkartma adı altından yeni bir dolandırıcılık yöntemi gelişti. Peki faturalı hat üzerinden nasıl kredi kullanıyorsunuz. Faturalı hat üzerinden kredi kullanmanız gibi bir durum söz konusu değil. Peki bu kişiler nasıl size acil nakit sağlıyor? Kullanmış olduğunuz faturalı hattınız üzerinden size cihaz kampanyası ile alabileceğiniz en pahalı cep telefonunu faturanıza ek olarak satmakta ve cihaz ücretini size elden vermektedir. Örnek olarak; 5.000 TL’ye faturanıza ek alınan iphone 7 plus  cep telefonunu bayi, hat sahibinden 4.500 TL ye elden satın alıyor ve hat sahibine 4.500 TL veriyor. Kalan 500 TL de bayiinin aracılık karı olarak size söyleniyor. Sizde aylık kredi borcunuzu öder gibi hattınıza ek olarak taksitleri ödüyorsunuz. Mantık olarak kredi çekmiş ve kredi taksitlerinizi banka yerine telefon operatörüne ödüyorsunuz. Ancak bu durum ne kadar yasal? tabi ki bu işlem yasal değil ancak tam olarak ta yasal bir boyutu yok yani alan memen’un satan memnun karışan yok şeklinde kalıyor.

Faturalı Hattıma Nasıl Kredi Kullanırım?

Peki son çare olarak faturalı hatta kredi yöntemini kullanmaktan başka çareniz kalmadıysa ne yapılmalı. Bankalardan kredi başvurunuz kabul görmüyor ve acil olarak 4.000 TL ile 5.000 TL arası acil nakit ihtiyacınızı gidermeniz gerekiyor ise; Faturanıza ek olarak aldığınız telefonu kutusunu hiç açmadan faturası ile birlikte internet üzerinden yada ikici el telefon alım ve satımı yapan dükkanlardan fiyat alarak en uygun fiyatı veren kişiye satmanız sizin için daha avantajlı olacaktır. Bayiinin sizden alacağı 500 TL aracılık ücretin yerine yaptığınız pazarlık sonucu 300 TL civarı zarar ile satışını yapabilirsiniz.

Faturanıza Ek Cihaz Alma Koşulları

En az 6 aylık faturalı hat sahibi olmanız ve fatura dönemlerinizin düzgün ödenmiş olması gerekmekte. Son iki yıl içerisinde cihaz kampanyalarından cezanız olmaması gerekiyor. Cihazın kullandığınız tarife paketi içerisinde olması yada tarifenizi cihaz kampanyasının içerdiği liste içerisine yükseltmeniz gerekmekte.

Bir önceki yazımız olan PTT Kredi Başvurusu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Hakkında Kobi Kredileri

İlginizi Çekebilir

Kosgeb Kobi Başvuru Evrakları Nelerdir

Kosgeb Kobi Başvuru Evrakları Nelerdir

Küçük ve orta ölçekli olan işletmeleri finansal olarak desteklemek amacıyla bakanlık tarafından Kosgeb kurumları oluşturulmuştur. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Tema indir